Yeni nesil diyet sistemi

Günümüzde pek çok insanın, kilosunu güvenliğini sağlamak adına detaylı diyetler yaptığı biliniyor. Sezgisel yeme ise bugüne kadar duyduğunuz bütün diyet yöntemlerinden farklı.
Sezgisel yeme, her cinsten yiyecekle barışık olma misyonuna sahiptir. Bilindiği üzere çokça diyet yöntemi, birtakım gıdaların tamamiyle kısıtlanması yönündedir. Sezgisel beslenme biçimi, gıdalara zararlı, zararsız, iyi ya da kötü gibi anlamlar yüklememek gerekliliğini söylüyor. Bunun sebebi ise bu beslenme anlayışının, bedenin gereksinimi olan şeyi bildiği adına bireylerin vücutlarını dinleyerek hareket etmesi gerektiğine dair bir inanca sahip olması. Bu beslenme tarzına göre; vücut, gereksinimi olanı isteyeceği adına böylece kilo denetimi de sağlanmış oluyor.

Bu beslenme anlayışı, bir insanın, canı ne istiyorsa onu yemesini ifade eden bir anlayışa dayanmıyor. Uzmanlar, sezgisel beslenerek ile bedeninizi daha iyi anlayabileceğinizi söylüyor. Bu da bedeninizin size aç olduğunuzda ‘’açım’’ ya da tok olduğunuzda ‘’tokum’’ sinyallerini göndermesiyle alakalı bir durum. Uzmanlar, her insanda açlık ve aç olmama sinyalinin natural bir yeti bir şekilde bulunduğunu ifade ediyor.