Turkcell Banka Kuruyor

Turkcell, dijital banka kuracağını belirtti. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üstünden açıklama yapan şirket, 1 milyar TL’lik sermayeye bulunduran bankada kişisel tüketiciler ile KOBİ’lere hizmet verecek.
Ülkemizin en tanınmış mobil operatörlerinden Turkcell, bundan birkaç gün evvel dijital sigorta şirketi kuracağını bildirmişti. Şirketten bugün daha da büyük bir atılım geldi. Bir kez daha Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üstünden açıklama yapan Turkcell, bu kez de dijital banka kuracağını açıkladı. Turkcell, dijital bankası adına Bankacılık Düzparalele ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) resmi müracaatını yapmış halde.

Turkcell’in KAP açıklamasına göre dijital bankanın sermayesi 1 milyar TL olacak. Dijital Banka’nın %99,96’sına Turkcell Finansman A.Ş. sahip olacak. Turktell Bilişim Servisleri A.Ş., Turkcell Satış ve Dijital İş Servisleri A.Ş., Turkcell Teknoloji Araştırma ve Geliştirme A.Ş. ve Superçevrimiçi Etkileşim Hizmetleri A.Ş. ise bankanın %0,01’ine sahip olacak. Turkcell’in dijital bankası, kişisel müşteriler ile KOBİ’lere hizmet verecek.