Mafia Serisinin Yeni Oyunu Geliyor Yapımcı Firma Doğruladı

Üçüncü oyunuyla serinin hayranlarını hayal kırıklığına uğratsa da Mafia Definitive Edition ile eş güdümlü hayranların gönlünü yine kazanmayı başaran Hangar 13 stüdyosunun başkanı ve Mafia serisinin üreticisi, yayınlanan yeni röportajında yeni Mafia üstünde çalıştıklarını adeta onayladı!
2000’li yıller şimdiki gibi online merkezli değildi, lineer bir yapıya sahip olan hikâyeli oyunların yıllerıydı. Bu oyunların en popülerlerinden biri ise muhakkak Mafia idi. İlk oyunu çokça veteran oyuncunun gönlünde tahta sahip olan Mafia serisinin ikinci oyunu ile çıta arşa çıkarılmıştı. Maalesef serinin üçüncü oyunu, markanın ismini taşıyamadı. Bir GTA kopyası olmaya işçi Mafia 3, tüm Mafia hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştı.

Ancak geçen yıl oyunun üreticisi Hangar 13 stüdyosu ve yayıncısı 2K Games, Mafia Definitive Edition ile hayranların gönlünü geri kazanmayı başarmıştı. Oyunun geliştiricilerinden Roman Hladik, yeni yaptığı bir röportajda gönlünü kazandıkları hayranları çok heyecanlandıracak o haberi verdi. Mafia serisinin 20. yılsi geride kalırken oyunun geliştiricileri Roman Hladík ve Tomáš Hřebíček ile uzun soluklu bir röportaj yapıldı. Röportajın tamamını isterseniz buradan okuyabilirsiniz yalnız bizi en çok ilgilendiren alanı yalnızca bir soruya verdiği bir cevap.

Mafia geliştiricilerine Mafia serisinin geleceğinin nasıl şekilleneceği ile ilgili bir soru sorulduğunda Roman Hladík, tam bir şekilde şu yanıtı veriyor:

“Yepyeni bir Mafia projesine başladığımızı onaylamaktan sevinç duyuyorum! Projenin daha birkaç yılsi var ve şu anda bundan çoğunu paylaşamayız. Bu sevilen serimiz üstünde çalışmak adına ve oyuncularımızı yeni hikayelerle memnun etmek adına çok heyecanlıyız.”

Yani görülmemiş bir Mafia oyunu yolda dostlar. Tabii bu oyunun kimi mevzu alacağı mevzusu ile ilgili şimdilik bir açıklama görüldüğü gibi yok. Bizden Mafia’nın istikbal oyunun mevzusunun ne olacağı ile ilgili bir kuram derlemesi görmek ister miydiniz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.