Hakkında Haberler Çıkmıştı Çok Sert Yanıt Verdi

SpaceX ve Tesla şirketlerinin CEO’su Elon Musk, son günlerde ile alakalı ‘iddia’ haberlere yönelik sert bir açıklama yaptı. Musk, bundan sonra medeniyete yararlı olacak şeyler yapmaya odaklanacağını belirtti.
Son günlerde başarılarından ya da başarısızlıklarından ziyade magazinel olaylarla gündeme gelen Elon Musk, son bir şekilde Google kurucu ortağının eşiyle temasa girdiği iddiasıyla manşetlere taşınmıştı. Ancak Musk, The Wall Street doğrulusunda meydana atılan bu iddiayı yalanlamış, aynı ayrıca dostu da olan Google kurucu ortağıyla da şimdilik haber gecesinde bir partide bulunduğunu paylaşmıştı.

Elon Musk, bugünse Twitter’dan kendisiyle alakalı yükselen iddialara yönelik bir paylaşım yaptı. Musk, kendine yönelik ilgiyi bir süpernova patlamasına benzeterek bu durumdan rahatsız olduğunu dile getirdi. Kendisiyle alakalı saçma ve abes haberlerin bile çok çok tık aldığını dillendiren Musk, şu şekilde konuştu:

Üzerimdeki ilgi süpernovaya dönüştü, bu süper saçma. Ne yazık ki, hakkımdaki önemsiz makaleler bile çok çok tıklama alıyor 🙁 Medeniyet adına yararlı şeyler yapmaya odaklanmak üzere elimden gelenin en iyisini yapacağım.

Elon Musk, uzun bir süredir medyanın odaklandığı bir isim olurken bilhassa siyasi görüşünün değiştiğini açıkladıktan itibaren daha çok magazinel olaylarla gündeme gelmeye başladı. Bu açıklamasından itibaren da tekrar Twitter’dan paylaştığı bir bildirimde kendine yönelik politik saldırıların büyük oranda artacağını söylemişti.