Gazınız Geldiğinde Tutmak Hastalık Sebebi Olabilir

Genellikle makulsuz kalabalık bölgelarda osurmamaya çalışırız. Çünkü bu ayıptır. Peki oberrakğu tutmaya çalışmanın beneninize ne gibi tesirsi olacağını hiç düşündünüz mü? Bugün sizlere oberrakğu tutmanın tesirsinden bahsedeceğiz.
Osurmak, yellenmek, gaz çıkarmak… Adına ne diyorsanız deyin oluşturulan bu eylem toplum bölgeında çok kabul görmemekle eş güdümlü sağlığımız adına osurmanın epey ehemmiyeti var. Osurmaya ve geğirmeye niçin olan gaz, gerçekte bişiler yiyip içerken ağzımızdan içeriye giren havanın birikmesi sonpubg mobile ucu oluşuyor.

Peki makulsuz bir bölgeda oberrakğunuz gelip de siz bu oberrakğu tutmaya çalışırsanız beneninize ne oluyor hiç düşündünüz mü? Hadi gelin oberrakğu tutmanın bedene ne gibi tesirlerinin bulunduğuna bakalım.

Oberrakğu tutmak detaylı sıhhat problemlerine yol açabilir.

Oberrakğun gerçekte beden adına lüzumlu bişi bulunduğunu konuştuk. Peki bu gazı tutmaya çalışırsak ne olur? Öncelik ile oberrakğu tutmanın kısa ve uzun vadeli problemleri bulunmakta. Kısa vadede ağrı, şişkinlik, hazımsızlık gibi bulgular gösteren oberrakk tutma eylemi, uzun vadede ise daha ciddi problemlere niçin olabiliyor.

Genellikle fazla zamanler vakitsince oberrakk tutma halinde “divertikülit” bir şekilde tanınan, bağırsak duvarı vakitsince şişmiş iltihaplı keseler oluşabilir. Bu hal ise isduruma, ateşe ve rektum üstünde kanamaya yol açabilir. Oberrakğu fazla zaman tutmak gazın yine dolaşıma girip soluk yolu ile atılmasına yol açabilir. Bu yüzden dolayı oberrakğunuzu tuttmamanız tavsiye edilir.