Ford Focus’un Üretimi Sonlanıyor, Tarihi Açıklandı

Ford, en ikonik otomobillerinden olan Focus’un üretimini durduracağı tarihi açıkladı. Ford Focus isimli otomobilin son üretim tarihi 2025 yılı olacak. Sonrasında üretimi durdurulacak.
Geçtiğimiz haftalarda yenilenmiş (facelift) Focus ve Fiesta modellerini ülkemizde satışa sunacağını aktaran Ford, otomobillerin fiyatlarını da açıklamıştı. Fakat ABD’li otomotiv devi, tanınmış modellerini bir bir üretimden kaldırma kararı alıyor. Birkaç ay evvel yeni elektrikli otomobil serisini duyuran Ford, samimi yanmalı Mondeo, Focus ve Fiesta modellerine yakın ayrıca veda edeceğimizi açıklamış yalnız net bir tarih vermemişti. Bugün uygulanan bildirimde Ford’un Avrupa’daki en tanınmış otomobillerinden olan Ford Focus’un yollara ne vakit veda edeceği açıklandı.

Geçtiğimiz zamanlarda ülkemiz adına de tanıtılan yeni hibrit Ford Focus, sahip bulunduğu özelliklerle göz kamaştırırken fiyatıyla da canları sıkmıştı. Son senelerde otomotiv piyasasının yavaş yavaş yön değiştirmesinin sonrasında her geride bıraktığımız gün popülerliğini kaybeden sedan ve hatchback vasıtalar bir bir piyasadan çekilmeye hazırlanıyor. Otomobil severlerin her geride bıraktığımız gün sedan ve hatchback vasıtalardan vazgeçip Crossover’lara yönelmesi, Ford’un Kuga ve Puma gibi vasıtalarının öne çıkmasını sağlarken Fiesta ve Focus’un satışlarının ciddi miktarda azalmasına nadına oluyor. 29 Ağustos tarihinde üretimi ciddi miktarda azaltılacak olan Focus da bu değişimden nasibini alanlar arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.