Beşiktaş’ta Oyuncunun Transferinde Gelişme

Sezon başında İngiltere ekibi Chelsea’den kiralanan Michy Batshuayi ve kulüple sözleşmesi sona eren Cyle Larin’le yollarını ayıran Beşiktaş, forvet operasyonuna başlamıştı. Bu tarafta ilk bir şekilde Almanya Bundesliga devi Leipzig’den Alexander Sörloth’la ilgilenen yönetim, bir türlü netice alamamıştı. Real Sociedad’d aki kiralık kontratının sona ermesi ardından Leipzig’e dönen Norveçli forvet ötürü kulübüne, aynı Gedson Fernandes’i Benfica’dan alırken yaptığı gibi 6 milyon Euro artı itibarenki satıştan yüzde 50 pay öneren Beşiktaş, bu tavsiyenini kabul ettirmeye çalışıyor. Oyuncusu ötürü doğrudan 10 milyon Euro talep eden fakat bu bedeli ödeyebilecek bir grup bulamayan Leipzig’in, sahip olunan koşullara göre en iyi tavsiyeyi yayınlayan Beşiktaş’a olumlu cevap verebileceği ifade edildi.

Kulübü tamam dedi

Yeni sezonda İngiltere İkinci Ligi’nde mücadele edecek olan Burnley’den mesai yapan Kara Kartal, oyuncunun kulübünü kiralama hususu ile ilgili ikna etmişti. Ya klaşık 200 bin Euro bedel karşılığında Ada kulübüyle ön uyuşma yapan yönetimciler, Türkiye’den Fenerbahçe olmak suretiyle Avrupa’dan da çokça talibi tespit edilen oyuncuyu şimdilik ikna edemedi. Tecrübeli isme son kararı ötürü verilen vakit dolmak suretiyle olan yönetimsin, listedeki başka adaylara sürat verilen ifade edildi.

20 milyon TL tutarında transfer

Forvet aktarımıni 27 Haçünkün’da başlayacak yeni sezon kampına kadar bitirmeyi hedefleyen Beşiktaş Yönetimi, Fransa Lig 1 ekibi Nice’den Kasper Dolberg’i de istiyor. Danimarkalı forvet ötürü kulübüyle ilişkilera başlayan yönetim, 24 yaşındaki futbolcuyu kiralamak ötürü tavsiyenini tanıttı. Bu sezon Nice’de 30 maça çıkıp 7 gol ve 2 asistle oynayan 1,87’lik santrfor, 3 sene evvel Ajax’tan Nice kulübüne 20,5 milyon Euro karşılığında aktarma olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir