Bakan Nebati Benzinle İlgili Müjdeyi Verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugün hem vasıta sahiplerini hem de bütün tüketicileri sevindirecek bir bildirimde bulundu. Nebati, akaryakıt fiyatlarında ek düşüşler olacağını paylaştı.
Türkiye’de dolar kuru ve küresel brent petrol fiyatlarıyla paralel bir şekilde gelişen akaryakıt fiyatları, brent petrol fiyatlarındaki düşüşle eş güdümlü peşi sıra indirimlere ev sahipliği yaptı. İndirimlerin sonrasında akaryakıt fiyatları halen 23 TL üstünde seyrederken bugün Bakan Nebati’den mühim bir açıklama geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, haziran sonundan bu yana petrol fiyatlarında küresel ölçekte gerçekleşen gevşemenin akaryakıt fiyatlarına aynı oranda ve ivedilikle yansıtıldığını belirtti. Nebati, açıklamasının devamında sevindirici bir ifadeye de yer verdi.

Bakan Nebati, küresel fiyat oluşumlarına bağlı bir şekilde yakın ayrıca akaryakıt fiyatlarında ek düşüşler beklendiğini açıkladı. Nebati, sözlerini “Tüm çalışmalarımız halkımızın refahını azami ölçüde çoğaltmak tarafında Aralıksız ilerlemektedir.” ifadelerini paylaştı. Bakan Nebati, haziran ayının son günlerinden bu yana benzin fiyatlarının %13, motorin fiyatlarının %15 ve LPG fiyatlarının %11,6 düştüğünü belirtti.